خبر   
رهنمودها   
بیانیه ها   
همایش ها   
برنامه ها   
مطالب مفید   
مهم   
سایت ها مراجع اعظام و مراکز شیعی   

 بیانات در ارتباط تصویری با رؤسا و مدیران آموزش و پرورش :
یانات در ارتباط تصویری با رؤسا و مدیران آموزش و پرورش در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید
 دولت جوان حزب‌اللهی یعنی دولت آماده و بانشاط علاج مشکلات کشور است :
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر یکشنبه در نشستی تصویری با مجموعه‌ای از جوانان دانشجو و تشکلهای دانشگاهی، با اشاره به واقعیت های امیدآفرین کشور در مقابله با جبهه ظلم و کفر و استکبار، جوانان و دانشجویان را به برافراشته نگه داشتن پرچم حقیقی آرمانخواهی و مطالبه گری فراخواندند
 پیام رهبر انقلاب در پیام به پنجاه وچهارمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا :
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به پنجاه وچهارمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، حوادث مهم اخیر از جمله شهادتها، قدرت‌نمایی‌های نظامی و حضور بی‌نظیر مردمی را نشانه‌های سربرآوردن پدیده‌ای تاریخ‌ساز برشمردند و تأکید کردند: گام دوم انقلاب اسلامی باید بتواند این پدیده را به کمال برساند و شما می‌توانید در شمار این برگزیدگان تاریخ‌ساز باشید.
 از اهرمهای فشار خود برای توقف یا کاهش فشار آمریکا استفاده میکنیم :
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار استادان و اعضای هیئت‌های علمی دانشگاهها: از اهرمهای فشار خود برای توقف یا کاهش فشار آمریکا استفاده میکنیم
 الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور :
دیدار ۳ ساعته عصر روز چهارشنبه هزاران نفر از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، نمایندگان تشکلهای «علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و صنفی دانشجویان» حدود دو ساعت به بیان دغدغه‌ها و دیدگاههای خود درباره مسائل مختلف روز پرداختند و حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز نکات مهمی درباره مسائل مطرح شده و نیز موضوع راهبردی «چگونگی ورود جوانان به میدان و شتاب یافتن حرکت عمومی کشور برای تحقق چشم انداز روشن انقلاب اسلامی» بیان کردند.
 رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم به‌مناسبت چهل‌سالگی انقلاب با جوانان ایران سخن گفتند :
به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، حضرت آیت الله خامنه‌ای در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در ۷ سرفصل اساسی بیان کردند.
 پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی به پنجاه و سومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا :
حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی به پنجاه و سومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، تأکید کردند که پیوستن دانشجویان ایرانی در هر نقطه از جهان به حرکت پیشرفت و بی‌نیاز کردن کشور از بیگانگان، جهاد فی سبیل الله است.
 نشانه‌های آشکارِ افول قدرت آمریکا؛ ایران قوی و پیشرفته‌تر شده است :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در «رزمایش بی نظیر، توصیف ناپذیر و شگفتی ساز اربعین»، سه حادثه ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و امریکا خواندند.
 برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با بیش از دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، تلاش و فعالیت دهها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم‌کننده تصویری امیدبخش و واقعی از کشور خواندند
 عامل اصلی گرانی وکاهش ارزش پول ملی مسائل مدیریتی است نه تحریم :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مردم از استانهای مختلف در سخنان مهمی درباره اوضاع اقتصادی و معیشتی، شرارتهای امریکا و پیشنهاد مذاکره و نیز ضرورت وحدت عمومی مردم و مسئولان خاطرنشان کردند: مشکلات اقتصادی و راه‌حلهای آن معلوم است، هیچ بن بستی در کشور وجود ندارد و مسئولان در هر سه قوه باید با تلاش، کار مشترک و استفاده از نظرات کارشناسان، مشکلات و فشارها را از دوش مردم بردارند.
 پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ :
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.
 پیام رهبر انقلاب به پنجاه‌ودومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا :
پیام رهبر انقلاب به پنجاه‌ودومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا
 امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار و نظام سلطه است :
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در نشستی با صدها نفر از استادان، اعضای هیأت های علمی، پژوهشگران و نخبگان دانشگاهی که بیش از دو ساعت به طول انجامید، با تشریح نقش بی بدیل استادان دانشگاهها در پرورش دانشجویان و شکل دهی به جایگاه ایران در جهانِ بسیار پر مسأله و پر تحول آینده، روز جهانی قدس را بسیار مهم خواندند
 نباید با تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب کرد :
نباید با تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب کرد
 کوچک‌تر از آنند که بر اراده ملت تأثیر بگذارند :
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حوادث تروریستی تهران، تأکید کردند: چنین حوادثی هیچ خللی در اراده ملت و مسئولان بوجود نخواهد آورد و ملت ایران قدرتمندانه به حرکت خود ادامه خواهد داد و پیش خواهد رفت.
 بیانات در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین :
بیانات در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 دیدار جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان خواندند
 بیانات در ابتدای جلسه درس خارج فقه :

اصرار دارم بر وحدت قلوب و اتحاد نیروهای مؤمن و انقلابی


 بیانات حضرت آقا در دیدار خانواده‌های شهدای منا :
 اوّلاً خیلی خوش‌آمدید خانواده‌های عزیز شهیدان مظلوم ما در منا و مسجدالحرام سال گذشته. ما هر سال قبل از موسم حج یک دیدار عمومی‌ای شبیه این دیدار با دست‌اندرکاران حج، بعضی از مدیران و بعضی از حجّاج محترم داشتیم ...

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از استادان دانشگاه‌ها، محققان، پژوهشگران و اعضای جامعه دانشگاهی کشور :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر شنبه 29 خردادماه 1395 در دیدار جمعی از اساتید، نخبگان علمی و پژوهشگران دانشگاهها، پارک های علم و فناوری و مراکز علمی و تحقیقاتی، با ترسیم اهداف بیست ساله نظام اسلامی برای دستیابی به جایگاه ایرانی «مقتدر، عزتمند، مستقل، متدین، ثروتمند، برخوردار از عدالت و دارای حکومتی مردمی، پاک، جهادگر، دلسوز و پرهیزگار»، دانشگاهها را پایه و اساس این اهداف والا برشمردند.
 بیانات در مراسم بیست‌ و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله) :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) در اجتماع عظیم و پرشکوه قشرهای مختلف مردم در حرم مطهر امام خمینی (ره)، امام راحل را شخصیت «مؤمنِ متعبدِ انقلابی» خواندند و با تأکید بر ادامه راه «امامِ انقلابیِ ملت» به عنوان تنها راه پیشرفت و تحقق اهداف مردم و نظام، پنج شاخص مهم «انقلابی گری» را تبیین کردند
 دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده های شهدا با رهبر معظم :
همزمان با سالروز بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد(ص) روز پنج‌شنبه مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده های شهدا با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
 سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور :
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان سراسر کشور، یکی از عرصه های مهم رویارویی نظام جمهوری اسلامی با جبهه استکبار را موضوع جوانان دانستند.
 پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ :
ید نوروز را به همه‌ی خانواده‌های ایرانی و افراد ایرانی در هر نقطه‌ی عالم تبریک عرض میکنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز. بخصوص به خانواده‌های عزیز شهیدان، به جانبازان عزیز، به خانواده‌های محترم آنها، و به همه‌ی ایثارگران تبریک عرض میکنم و یاد شهیدان بزرگوارمان و یاد امام عزیزمان را گرامی میدارم.
 بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌ :

ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) و همچنین بعثت آن بزرگوار، روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد. آن دنیا بظاهر زنده بود؛ حکومتها، سلطنت‌ها، تلاشها، فعّالیّتها برقرار بود، امّا در آن دنیا مرگ انسانیّت بود، مرگ فضیلت بود. آنچه بود جفا بود، ظلم بود، تبعیض بود.


 بیانات در دیدار فرماندهان گردان‌های بسیج در آستانه روز بسیج مستضعفین :
بیانات در دیدار فرماندهان گردان‌های بسیج در آستانه روز بسیج مستضعفین؛ در حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله
 بیانات در دیدار رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری :
درباره‌ی اهمّیّت علم و اهمّیّت دانشگاه خیلی حرف زده‌ایم؛ هم ما گفتیم، هم دیگران گفتند؛ خوشبختانه سالها است درباره‌ی اهمّیّت علم و به تبع آن اهمّیّت دانشگاه حرف زده میشود. و همان‌طور که آقای دکتر هاشمی الان اشاره کردند، آرزوی ما این بود که اهمّیّت علم و لزوم پرداختن به علم در کشور، تبدیل بشود به گفتمان و حالا تقریباً همین‌جور شده؛ باید خدا را شکرگزاری کنیم.
 رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان، مبارزه ملت ایران با استکبار را مبارزه ای «منطقی، خردمندانه و متکی بر تجربیات تاریخی» خواندند
 رهبر معظم انقلاب اسلامی در در دیدار وزیر امور خارجه و سفرا و کارداران جمهوری اسلامی :

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار روز یکشنبه مورخ 10 آبانماه 1394 با وزیر امور خارجه و سفرا و کارداران جمهوری اسلامی، با تبیین «اصول و راهبردهای ثابت و پایدار سیاست خارجی در قانون اساسی و الزامات ناشی از این اصول و سیاستها»، راه حلهای منطقی و مستحکم ایران درباره مسائل مهم منطقه از جمله سوریه، یمن و بحرین را تشریح و تأکید کردند.


 تقدیر از کاهش تورم، ثبات اقتصادی و پایان دادن به مذاکرات هسته‌ای/ :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور و هیأت وزیران، فلسفه نام گذاری ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر را به عنوان هفته دولت، زنده ماندن شاخص های فکری، رفتاری و شخصیتی آن دو شهید عزیز خواندند
 خطبه‌های نماز عید فطر ۱ شوّال ۱۴۳۶ مصلی امام خمینی تهران :
رهبر معظم انقلاب: تبریک عرض میکنم [این‌] عید سعید را به همه‌ی شما برادران و خواهران و به ملّت عزیز ایران و به مسلمانان سراسر جهان. و شما نمازگزاران و خودم را توصیه میکنم به رعایت تقوای الهی، پرهیزکاری، مراقبت از نفس و دوری از گناه.
 بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعى از دانشجویان در بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان :
بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعى از دانشجویان در بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان
  دیدار هبر انقلاب اسلامی با استادان و اعضای هیأتهای علمی دانشگاهها :
شتاب علمی کشور به هیچ دلیلی نباید کاهش یابد. مسئولان قدرشناس اساتید مؤمن و انقلابی باشند. سیاست بازی سمّ محیطهای علمی است. حاشیه‌سازی در موضوع بورسیه‌ها از غلط ترین کارهای چند سال اخیر بوده است. هدف تحریمها جلوگیری از رسیدن ملت ایران به جایگاه شایسته تمدنی است.
 همه مسئولان ایران به دنبال توافق خوب، منصفانه و عزتمندانه هستند :
همه مسئولان ایران به دنبال توافق خوب، منصفانه و عزتمندانه هستند/ تیم مذاکره کننده ایران امین، غیور، شجاع و متدین هستند/ تحریم های اقتصادی، مالی و بانکی باید فوراً هنگام امضای موافقتنامه لغو شود/ لغو تحریم ها نباید به اجرای تعهدات ایران منوط شود
 بیانات مقام مظعم رهبری در دیدار مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى :
بیانات مقام مظعم رهبری در دیدار مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى به‌مناسبت سالروز بعثت پیامبر اکرم (صلى‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)
 سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» :
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال 1394 هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.
 پیام رهبر معظم انقلاب به چهل و نهمین نشست سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا :
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به چهل و نهمین نشست سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، تاکید کردند: دانش‌اندوزی را با اندیشه‌ورزی و این هر دو را با پرهیزگاری و پاکدامنی بیامیزید؛ در این‌صورت هیچ اندوخته‌ئی برای کشور با ثروت وجود جوانانی چون شما برابری نخواهد کرد.
متن این پیام که در مسجد کبود ایروان، پایتخت ارمنستان، از سوی حجت الاسلام و المسلمین جواد اژه‌ای -نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان در اروپا- قرائت شد، به شرح زیر است:
 مشکلات جهان اسلام و راهکار آن از دیدگاه رهبر معظم انقلاب :
برگرفته از مجموعه بیانات سال 1393 رهبر معظم انقلاب اسلامی
 نقش نفسانیت و مهذب نشدن نفوس در اختلافات و کارشکنی‌ها از نگاه امام خمینی :
نقش نفسانیت و مهذب نشدن نفوس در اختلافات و کارشکنی‌ها از نگاه امام خمینی
 بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دانشجویان :
بسم‌‌الله‌‌الرّحمن‌‌الرّحیم‌‌ خداى متعال را شکرگزاریم از اینکه در این برهه‌‌ى از زمان، کشور ما شاهد یک مجموعه‌‌ى جوانِ مؤمن و پرشور و پرانگیزه و صاحب منطق و فکر در زمینه‌‌ى مسائل اساسى کشور است...
 سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان، با بیان تحلیلی مهم از ریشه های دشمنی استکبار با ملت ایران ضمن اعلام حمایت جدی و محکم از مسئولان پرتلاش مذاکرات جاری تأکید کردند
 پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت کنگره عظیم حج :

«اتحاد در زير لواي توحيد» و «شناخت دشمن و مقابله با نقشه‌های او» دو راه علاج اوضاع امروز دنیای اسلام است.


 رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان جوان کشور :
پیشرفت علمی درون‌زا زمینه ساز اعتبار و ابهت ملت/ تمرکز جبهه مقابل نظام اسلامی بر جلوگیری از قدرتمند شدن علمی ایران/ نباید بگذارید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد
 بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار اساتيد دانشگاه‌ها بیست و هشتم ماه رمضان :
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحيم‌ خداى متعال را شكر ميكنيم كه توفيق پيدا كرديم يك بار ديگر اين جلسه‌ى مطلوب و شيرينِ همه‌ساله را - ولو در آخرين روزهاى ماه رمضان - در اينجا شاهد باشيم. جلسه، جلسه‌ى علم است؛ جلسه‌ى دانشگاه است و اهميت علم و دانشگاه براى نظام جمهورى اسلامى و ملت ايران و بخصوص براى برهه‌ى كنونى تاريخ ما، بر همه روشن است.....
 بيانات رهبر معظم در مراسم تنفيذ حكم رياست جمهورى اسلامى ايران‌ :
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحيم‌ مجلسِ بسيار باشكوه و مهم و روزِ ان‌شاءالله بسيار مباركى است. اينكه در نظام مقدس جمهورى اسلامى، قدرت اجرائى، با متانت، با آرامش، با صفا و صميميت، بين خدمتگزاران نظام دست‌به‌دست ميشود.....
 بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار دانشجويان‌ :
سم‌الله‌الرّحمن‌الرّحيم‌ خداى متعال را شكرگزارم كه عمر داد تا يك بار ديگر جمع باصفاى دانشجويان عزيز را در روزهاى باصفاى ماه رمضان در اينجا در اين حسينيه - ملاقات كنم. ان‌شاءالله اين جلسه، چه آنچه كه شماها گفتيد، چه آنچه كه ما عرض خواهيم كرد، براى كشور، براى دانشگاه، براى حركت عظيم دانشجوئى، در آينده مفيد باشد......
 بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم :
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم  در تاریخ: ۱۳۹۲/۰۳/۲۲

 بيانات رهبر انقلاب در ديدار جمعی از فرهنگیان :
بيانات رهبر انقلاب در ديدار جمعی از فرهنگیان
 بيانات رهبر انقلاب در ديدار جمعی از فرهنگیان :
بيانات رهبر انقلاب در ديدار جمعی از فرهنگیان