خبر   
رهنمودها   
بیانیه ها   
همایش ها   
برنامه ها   
مطالب مفید   
مهم   
سایت ها مراجع اعظام و مراکز شیعی   

اهانت به امام با هدف تبرئه تفرقه افکنان
اهانت به امام با هدف تبرئه تفرقه افکنان
یک عضو گروه 8 نفره مورد عتاب امام خمینی در ماجرای «مک فارلین» در مصاحبه با یک مجله وابسته به گروه انحرافی دولت سابق، تلاش کرد برای آنکه خود و سایر اعضاء مورد عتاب امام را از خطای بزرگی که مرتکب شدند تبرئه کند امام خمینی را به تحریک شدن توسط اطرافیان و اتخاذ تصمیمات و گفتن سخنان نادرست در آن ماجرا متهم نماید.
علاوه بر اینکه اظهارات این فرد در این مصاحبه دارای تناقضات زیاد و مطالب خلاف واقع است، آنچه مایه تاسف است اهانت به امام و تعدادی از یاران مورد اعتماد ایشان از جمله شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی است که به «تمامیت خواهی» متهم شده است. این، همان اتهامی است که منافقین نیز متوجه شهید بهشتی ساخته بودند و به همین دلیل بود که امام خمینی بعد از شهادت وی مظلومیت او را از شهادتش مهم‌تر دانستند.
تاسف بالاتر اینست که این عضو گروه مورد عتاب امام، این اجازه را به خود داده که آمریکا را در جایگاهی قرار دهد که می‌توانست برای تعیین رهبری بعد از امام وارد صحنه شود و تا حیاط خلوت نظام جمهوری اسلامی نفوذ کند! بزرگ نشان دادن آمریکا آنهم در شرایطی که سران کاخ سفید در برابر امام و مردم ایران دچار استیصال شده بودند، چیزی غیر از آب به آسیاب دشمن ریختن و قدرت ملت ایران را نادیده گرفتن نیست. نکته قابل تامل اینکه در این مصاحبه، کسی متهم به تلاش برای تصاحب عنوان رهبری بعد از امام می‌شود که بعد از رحلت امام بیشترین نقش را برای تعیین و تحکیم رهبری بعد از امام داشته است.
اینها واقعیت‌های انکارناپذیری هستند که فرار از آنها امکان‌پذیر نیست و بازخوانی پرونده ماجرای مک فارلین توسط رسانه‌ها پرده از چهره کسانی که تلاش می‌کنند با اهانت به بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی، خود را تبرئه کنند برخواهد داشت.
امام خمینی: توقع نداشتم به جای فریاد زدن بر سر آمریکا، سر مسئولین کشور فریاد بزنید، این تذهبون؟
متن کامل سخنان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) (هفته وحدت) در تاریخ 29/آبان/1365 بدین شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
امروز که از اعیاد بسیار بزرگ اسلام است به همه ملت‌های محروم اسلامی و همه مستضعفین جهان و ملت بزرگوار خودمان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
این عید بزرگ، سرمنشا تمام برکات در عالم است و مرکز وحدت مسلمین در جهان است. من نمی‌توانم راجع به برکات این عید، امروز با وقت کم عرضی بکنم. امید است که گویندگان و نویسندگان در این امر اهتمام کنند و برکات تولد این دو بزرگوار را گوشزد کنند.
آنچه که من امروز می‌خواهم عرض کنم، این است که ما در روزی عید گرفتیم که از جهاتی ملت ایران باید جشن بگیرند، یکی جهات پیروزی ملت ایران در جهان، در جبهه‌ها در پشت جبهه‌ها، در همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی و یک امر مهمی که در این روز عید باید تبریک به همه عرض بکنم، این انفجار عظیمی است که در کاخ سیاه واشنگتن رخ داد و این رسوایی بسیار مهمی که برای سران کشور آمریکا پیدا شد.
شما ملاحظه بکنید و ببینید که در تمام دنیا، در سراسر جهان، مطبوعات‌شان و رسانه‌هایشان و خطابه‌هایشان تمام متوجه این معناست که سرپوشی بگذارند بر این رسوایی که برای رئیس‌جمهور آمریکا پیش آمد. رئیس‌جمهور آمریکا در این رسوایی باید عزا بگیرد و کاخ سفید مبدل به کاخ سیاه بشود – گرچه همیشه بوده‌ است - لکن این متفرقه‌کویی و اضطرابی که در کاخ سفید پیدا شد و در طرفدارهای آمریکا، حکایت از عظمت مساله می‌کند یک مقام عالیرتبه – به قول خودشان- از آمریکا به طور قاچاق و با تذکر جعلی وارد ایران می‌شود، در صورتی که ایران نمی‌داند چی است. به مجردی که وارد می‌شود و معلوم می‌شود که این از مقامات آمریکاست، ایران او را در یک جایی تحت نظر قرار می‌دهد و محبوس می‌کند و تمام حرکات او را تحت نظر قرار می‌دهد و او با هر کس خواسته است ملاقات کند، ملاقات نمی‌کند. آنی که ادعا می‌کند که اگر من به شوروی رفته بودم، رئیس شوروی سه مرتبه دیدن من می‌آمد، گمان می‌کند اینجا هم شوروی است! اینجا کشور اسلام است. اینجا نه کرملین قابل این است که ذکری ازش بشود و نه کاخ سیاه، اینجا کشور رسول خداست، اینجا کشور حضرت صادق است، اینجا پاسدارهای ما شرافت دارند بر کاخ‌نشینها، اینجا بسیجی‌های ما و امت ما شرافت دارند بر تمام کاخ‌نشین‌های عالم و همه کسانی که ادعای پوچ خودشان را می‌کنند و گمان می‌کنند باید عالم پیش آنها خاضع باشد.
آنهایی که می‌گفتند ما چه می‌کنیم و چه می‌کنیم قطع رابطه می‌کنیم و از این مسائل می‌گفتند، امروز معلوم شد که با عجز و ناله در پیشگاه این ملت آمده‌اند و می‌خواهند که رابطه برقرار کنند، می‌خواهند عذر تقصیر بخواهند و ملت ما قبول نمی‌کند. این یک مساله است، مساله‌ای است که از تمام پیروزی‌های شما بالاتر است. مساله رئیس آمریکا با آن همه به قول خودش جلال و جبروت، کسی را از مقامات عالی بفرستد به اینجا که با مقامات اینجا ملاقات کنند و هیچ یک از آنها حاضر به ملاقات نشود. این مساله بزرگی است که دنیا را منفجر کرده است و باید هم بکند، کاخ سفید را به عزا نشانده است و باید هم بنشاند، مساله مساله مهم است.
هوشیاری، بیداری و اقتدار ملت ایران
الان تسابق می‌کنند تمام کشورهای بزرگ برای رابطه پیدا کردن با ایران، این چی است؟ این افراد ایران است؟ این جمعیت کثیر ایران است؟ ایران جمعیتی ندارد در مقابل عالم. این ایمان جوانهای ماست، این برکات رسول اکرم است، این برکات امام صادق است. این برکاتی است که چشم دنیا را خیره کرده است و همه را مضطرب کرده. آنهایی که گمان می‌کردند که با یک تشر ایران را می‌توانند چه بکنند، گمان کردند که حالا هم زمان قاجار است. حالا هم زمان پهلوی است که مردم بیدار نبودند. امروز زمان بیداری مردم ماست، زمان هوشیاری و شکوفایی ایمان است در این کشور. ولهاذا، می‌بینید که الان هر رادیویی را باز کنید از خارج، از هر گوشه عالم راجع به قضایای آمریکا و راجع به خضوع او در مقابل ایران صحبت می‌کنند و حرفها را هم می‌زنند. اضطراب در کلمات خود ریگان این قدر هست، تناقض گویی، اضطراب هست که انسان نمی‌تواند باور کند که یک آدمی که رئیس یک همچو کشوری هست و ادعایش آن قدر زیاد است، این قدر تناقض‌گویی، این‌قدر اضطراب، این‌قدر وحشت که او را گرفته است، امروز یک چیز مهمی است. نه فقط او را، کرملین هم همین‌طور است، آنها هم مسابقه می‌کنند با آمریکا