خبر   
رهنمودها   
بیانیه ها   
همایش ها   
برنامه ها   
مطالب مفید   
مهم   
سایت ها مراجع اعظام و مراکز شیعی   

بررسی سوابق کلاهبردار وبیمار جنسی که ابزار تبلیغات ضدایرانی و ضداسلامی شد
بررسی سوابق کلاهبردار وبیمار جنسی که ابزار تبلیغات ضدایرانی و ضداسلامی شد
اریخ سالهای اخیر عرصه سیاسی - رسانه‌ای غرب مملو است از این ماجراهای اکشن و جنجالی که معمولا در گیرودار شرایط ویژه سیاسی و بین‌المللی پدیدار می‌شوند، برای مقطعی به تیتر نخست رسانه‌های غربی تبدیل گردیده و نهایتا به عنوان معماهای لاینحل پلیسی به سرعت به بوته فراموشی سپرده می‌شوند. طی هفته‌های اخیر در عرصه بین‌المللی و حتی صحنه داخلی استرالیا اتفاقات مهمی در جریان بوده است. انتشار گزارش سنای آمریکا درباره شکنجه‌های وحشیانه بازجویان سیا، حوادث فرگوسن و نهایتا انتشار گزارش سنای استرالیا درباره دخالت دولت سیدنی در قتل یک پناهجوی ایرانی به نام رضا براتی اتفاقاتی بودند که گروگانگیری کلاهبردار ایرانی به نام «هارون مونس» همه این مسائل را تحت تاثیر قرار داده و فضای افکار عمومی را یک چندی به خود مشغول خواهد کرد و نهایتاً این موضوع نیز به همان بایگانی معماهای پلیسی - سیاسی غرب خواهد پیوست.
«هارون مونس» فردی است که در سال 1374 به دلیل کلاهبرداری از ایران گریخت و دولت استرالیا او را به عنوان پناهنده سیاسی پذیرفت و به رغم پیگیری پلیس ایران از طریق اینترپل او را تحویل تهران نداد؛ او طی یک ماه اخیر علی‌رغم اتهام قتل و اعلام رسمی عضویت در داعش، آزادانه در خیابان‌های سیدنی می‌چرخید.
به گزارش خبرگزاری فارس، پدیده «هارون مونس» در استرالیا یک استثنا نیست که با پایان گروگان گیری 16 ساعته و مرگ وی پایان یافته باشد؛ قاعده نخ نمایی است که در رفتار دولت‌های غربی به یک روال تبدیل شده و در ذهن هوشمند و غیرمنفعل افکار عمومی، تاثیر دلخواه را بر جا نمی‌گذارد.
یکی از نکات مهمی که برای افکار عمومی غیرقابل قبول است، تمرکز رسانه‌های غربی بر هویت ایرانی هارون مونس است؛ فردی که رسما خود را پیرو داعش معرفی کرده و در گیر و ‌دار گروگان‌گیری آرزویش این است که پرچم داعش را در خاک استرالیا برافرازد، از سوی این رسانه‌ها با هویت ایرانی برجسته می‌شود. این رسانه‌ها توجهی ندارند که خود، خبر عضویت چندصد تبعه اروپایی و آمریکایی در داعش و دیگر گروه‌های تکفیری و تروریستی حاضر در عراق و سوریه را مخابره کرده و از قول مقامات غربی، بارها از بازگشت آنان ابراز نگرانی کرده‌اند. یا از خاطر برده‌اند که حامیان معنوی و سیاسی و مالی داعش و سایر گروه‌های تکفیری، متحدین نزدیک آمریکا و غرب در منطقه هستند و بدنه اصلی گروه‌های تکفیری را اتباع همین کشورها تشکیل می‌دهند. و یا فراموش کرده‌اند که از عزم ایران برای سرکوب جریان‌های تکفیری تروریستی در منطقه، به عنوان نقطه مشترک منافع تهران و غرب یاد کرده اند!
جزئیات جدید از سوابق گروگانگیر سیدنی
بامداد دوشنبه گذشته یک خبر بلافاصله پس از انتشار، در صدر رسانه‌های غرب قرار گرفت؛ گروگان‌گیری در مهمترین منطقه «سیدنی» استرالیا.
یک مهاجم ناشناس با ورود به فروشگاهی که به واسطه نزدیکی به مراکز تجاری، سیاسی و رسانه‌ای شهر طبیعتا محلی ایده‌آل برای جلب توجه بود، نزدیک به بیست نفر را به گروگان گرفت. این گروگان‌گیری مشخصه مهم دیگری هم داشت؛ فرد مهاجم گروگان‌ها را مجبور کرده بود پرچمی مشابه پرچم گروه‌های تروریستی فعال در سوریه و عراق را به دوربین‌های زوم بر محل حادثه، نشان دهند.
این همان چیزی بود که چند ماهی است مقامات غربی نسبت به آن هشدار داده و گفته بودند هر لحظه ممکن است گروه‌هایی چون «داعش» دست به عملیات در غرب بزنند.
خبرنگار کانال 7 تلویزیون استرالیا ساعتی بعد از آغاز این حادثه در توئیتر نوشت: «همان کابوسی که از مدت‌ها قبل انتظار داشتیم... یک مهاجم مسلح و خیابان پر از خودروهای پلیس و امداد.»
در آخرین ساعات گروگان‌گیری بود که رسانه‌های غربی به نقل از مقامات ناشناس غربی هویت عامل حادثه را اعلام کردند: «هارون مونس»، تبعه ایرانی که سال‌هاست تحت عنوان یک «شیخ» و «درمانگر مذهبی» در استرالیا فعالیت می‌کند.
تابعیت ایرانی و لباسی که با ادعای روحانیت به تن این فرد بود، بهانه لازم را به بسیاری از رسانه‌های غربی داد تا جنجال تازه‌ای به این بهانه به راه بیاندازند و این حادثه را به ایرانی بودن این فرد نسبت دهند.
شیخ قلابی با پیشینه‌ای وقیح
اما این اولین بار نیست که «هارون مونس» در سناریویی ضداسلامی در معرض توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد. واقعیت این است که او هرازگاهی با اقدامی جنجالی، دوربین‌ها را به سمت خود جلب کرده بود. وی از ابتدای ورودش به استرالیا و دریافت پناهندگی سیاسی تحت عنوان یک «مبلغ مذهبی دگراندیش» بارها جنجال آفریده بود و اقداماتش را به عمد به مذهب نسبت داده بود.
«هارون مونس» اولین بار در جریان ارسال نامه‌های توهین‌آمیز به خانواده‌های قربانیان نظامی استرالیا در حمله به افغانستان در معرض توجه رسانه‌ها قرار گرفت و جنجالی چند ماهه به راه انداخت.
همین جنجال و دیگر اقدامات «هارون مونس» که وجهه‌ای به شدت منفی برای جامعه مسلمانان استرالیا داشت، در اواخر سال 2007 و اوایل 2008 به اعتراض گسترده مسلمانان این کشور به «هارون مونس» که به «شیخ قلابی» معروف شده بود، منجر شد.
در نوامبر سال 2007، (86ش) نشریه «استریلین»، یادداشتی در رابطه با این فرد منتشر کرده و وی را «اسرارآمیز» خوانده و نسبت به درجه علمی وی ابراز تردید کرد.
استریلین یک ماه بعد، گزارش دیگری را به مونس اختصاص داده و نوشت: «مسلمان‌ها اعتقاد دادند که روحانی اسرار‌آمیزی که به خانواده یک سرباز استرالیایی کشته شده در افغانستان، توهین کرده، ممکن است (شیخی) قلابی باشد که عمدا به دنبال برانگیختن احساسات ضداسلامی است.»
«اقبال پتیل» رئیس شورای اسلامی فدراسیون استرالیا در مصاحبه با این نشریه، از «شیخ هارون» که خود را «عالمی برجسته» می‌خواند، خواسته بود که اسناد مدارج علمی و ادعاهای خود را منتشر کند. وی در این رابطه گفته بود ادعاهای مونس می‌تواند موجب شود که دیگر افراد نیز به شیوه او ادعای مدارج علمی کرده و برای جلب توجه، به جنجال‌آفرینی دست بزنند.
پتیل در بخشی از این مصاحبه گفته بود: «ما تحقیقات گسترده‌ای در مورد شیخ (هارون) انجام دادیم و فکر نمی‌کنیم چنین ک